restauracja

Jeżeli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i nieraz zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są właściwie smaczne i godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

kuchnia polska Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o pionierskie smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Krakow Restaurant

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasem egzotycznych dań.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz nasycać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz