włoska restauracja bez glutenu w Krakowie

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród szerokich wariantów, jakie oferuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów oraz spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Polakom włoska restauracja, łączy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie potrawy

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. włoska restauracja w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, piada oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz