włoska restauracja w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe i nie jest drogie. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Mocniej wrażliwi degustują rzadsze potrawy takie jak canelloni, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku cechom: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w karcie można znaleźć też mniej typowe włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i dania z różnych miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest łatwa, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja koniecznie musi obejmować również trunek. Kieliszek alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Dobra restauracja włoska Kraków Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta a także marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna mieć szeroką kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która potrafi przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz